Jak wybrać odpowiednie majki poporodowe?

Wiele kobiet zastanawia się, jakich majtek porodowych będą potrzebowały w okresie połogu. Zdają sobie sprawę z tego, że jeszcze przez jakiś czas po porodzie z okolic intymnych występować będą się obfity upławy, będące odpadami w wyniku oczyszczania się macicy. Niecenione są w tym czasie majtki poporodowe siateczkowe, które dobrze podtrzymają dużą podpaskę i sprzyjać będą prawidłowemu gojeniu się krocza.

Na co powinno się zwrócić uwagę, wybierając majtki poporodowe wielorazowe?

Po porodzie potrzebna jest specjalna bielizna typu majtki poporodowe, które zapewniają młodej mamie komfort podczas obfitych upławów i obolałych miejsc intymnych. Zaleca się wybierać takie nieuciskające szwów, wykonane z naturalnych włókien.

Muszą być przewiewne, aby rany w kroczu czy na brzuchu dobrze się goiły. Nie mogą być zbyt obcisłe, ale na tyle elastyczne, aby dobrze podtrzymywały ciężar podkładu poporodowego. Bardzo ważne jest sprawdzenie składu materiału majtek poporodowych. Nie może to być sztuczna tkanina, która nie będzie przepuszczała powietrza i spowoduje pocenie się skóry.

Jest to prosta droga do wdania się zakażenia. Najlepsze są majtki poporodowe wykonane z bawełny – miękkie i przewiewne. Zaleca się wybierać modele o prostym kroju, czyli bez żadnych zdobień, koronek, haftów, mocnych wcięć. Nie sprawdzą się takie z nadrukami ani ozdobami. Zasada jest taka, że im majtki mają pełniejszy krój, tym są wygodniejsze. Dla kobiet po cesarskim cięciu zaleca się wybór majtek z podwyższonym stanem lub bardzo płytkich. Chodzi o to, aby nic nie podrażniało szwów.

Po zakupy zapraszam na BiustonoszeDoKarmienia.pl