biżuteria dla dzieci

Biżuteria na prezent dla dziecka – co wybrać?

Urodziny, imieniny czy święta wielkanocne to idealny moment, by mała dama dostała w prezencie biżuterię. Co warto kupić małej dziewczynce?

Delikatne kolczyki

Małe dziewczynki chcą być takie jak mamy. Bardzo chętnie zakładają biżuterię i już niewielkie dziewczynki często noszą kolczyki.

Warto pamiętać, że biżuteria dla dzieci musi być ze stali szlachetnej. Kolczyki ze srebra, czy złota dużo rzadziej uczulają i nie powodują infekcji. Wybierając kolczyki należy zwrócić uwagę, by były małe i delikatne. Nie mogą być to kolczyki wiszące, gdyż dziecko może w trakcie zabawy zahaczyć o kolczyk i rozerwać ucho.

Biżuteria dziecięca to najczęściej wzory zwierzątek. Słoniki, kotki, czy pieski z dodatkiem kolorowej emalii wyglądają bardzo wdzięcznie i dziewczęco. Te kolczyki są drobne, lekkie i mają bezpieczne zapięcia, dzięki którym dziecko ich nie zgubi.

Dodatek na rękę

Eleganckim uzupełnieniem kompletu dla małej elegantki będzie bransoletka. Warto zdecydować się na taką, która ma regulowane zapięcie. Dzięki temu dziewczynka będzie mogła z niej korzystać przez wiele lat.

Bransoletki dla dzieci muszą być delikatne i subtelne. Zawieszki również nie mogą być duże i ciężkie. Biżuteria dla dzieci musi być dobrana proporcjonalnie do niewielkich rączek dziewczynki.

Biżuteria dla dzieci, która ma miejsce na grawer to sposób na upamiętnienie ważnej daty, czy wpisanie imienia. Dziewczynka z tak osobistą biżuterią dla dzieci będzie czuła się elegancko i wyjątkowo.

Nie najlepszym pomysłem dla dzieci jest noszenie na co dzień łańcuszków. Dziecko może się zahaczyć i zrobić sobie krzywdę.