torebka shopperka czarno czerwona

Sprawdź, czy potrzebujesz w swojej szafie torebki shopperki

Dobór akcesoriów w stylizacji pozwala uznać ją za kompletną. I tak, wybór torebki powinien zostać podyktowany prowadzonym trybem życia oraz ubiorem, bowiem pełni ona rolę schowka wszystkich, niezbędnych w ciągu dnia przedmiotów oraz jest modnym dodatkiem, bez którego trudno obejść się każdej kobiecie. Do uniwersalnych modeli zaliczane są popularne torebki shopperki, dowiedz się dlaczego. 

Czym charakteryzuje się torebka typu shopper? 

Shopperki to jedne z najpopularniejszych modeli codziennych torebek, które nie wychodzą z mody już od kilku lat. Ich cechą charakterystyczną jest kwadratowy lub prostokątny kształt w połączeniu z parą długich uchwytów. Ze względu na swoją dużą pojemność, początkowo przeznaczone były głównie do przechowywania zakupów, jednak od dłuższego czasu spotykane są w miejskich, eleganckich czy nawet sportowych stylizacjach. Sukces torebki shopperki wynika z jej uniwersalności i możliwości dostosowania do własnego stylu ubioru, za co odpowiadają takie cech jak:

  • dostępność w różnych rozmiarach,
  • obecność elementów dekoracyjnych i wzorów lub wersja minimalistyczna,
  • różnorodność materiałów, z jakich została wykonana. Poczynając od bawełnianych tkanin, przez wiklinę, kończąc na skórze.
torebka shopperka pikowana

W jaki sposób nosić torebki shopperki?

Pierwszym kryterium noszenia shopperki powinna być wygoda. Natomiast opcji korzystania z tego dodatku jest kilka i każdy z nich wpisuje się w obecne, modowe trendy. Oryginalnym sposobem noszenia torebki jest zarzucenie jej na plecy przy jednoczesnym trzymaniu dłonią uchwytów. Nie jest to najwygodniejsza metoda, która wykorzystywana jest zazwyczaj wyłącznie do wykonania stylowego zdjęcia bądź nagrania filmu. Przy eleganckich stylizacjach sprawdzi się noszenie torby na zgiętym łokciu. Jest to męcząca pozycja, dlatego nie zaleca się korzystania z niej w przypadku, gdy torba przepełniona jest ciężkimi przedmiotami. Nieduże torebki shopperki (tutaj) z krótkimi rączkami nadają się do swobodnego trzymania w dłoni, więc będą idealnym wariantem podczas spaceru lub wyjścia ze znajomymi.