Różańce, obrazki, łańcuszki – idealne dewocjonalia na prezent

Dewocjonalia nazywane są artykuły odnoszące się do kultu religijnego, które to mają ogromne znaczenie podczas ważnych ceremonii religijnych. Są one obecne w domach każdej wierzącej rodziny oraz we wszystkich świątyniach katolickich. Co więcej są idealnym pomysłem na prezent z okazji chrztu, komunii świętej, ślubu oraz wielu innych uroczystości.

Wybór dewocjonaliów na rynku jest ogromny. Wśród wielu z nich najbardziej popularne są różańce, pisma z modlitwami, ikony z wizerunkami świętych, obrazki srebrne, krucyfiksy, świece oraz łańcuszki srebrne z wisiorkami.

Świece, szatki i obrazki srebrne – idealne dewocjonalia na chrzest

Od lat w tradycję wpisał się zwyczaj, że w trakcie chrztu rodzice chrzestni przekazują dziecku świecę oraz obdarowują je białą szatkę. Świeca symbolizuje życie, a jej ogień odnowienie oraz wspaniałość wiary. Natomiast szatka jest objawem błogosławieństwa, a jej biały kolor jest wyrazem  czystości.

Idealnym dopełnieniem ceremonii chrztu świętego jest obdarowanie dziecka  srebrnym łańcuszkiem z medalikiem bądź srebrnym obrazkiem z wyobrażeniem aniołków lub Pana Jezusa. Są to istotne drobiazgi, które będą towarzyszyły nowemu uczestnikowi wspólnoty katolickiej  przez resztę jego życia.

Różaniec – idealny prezent  na komunię świętą

Biblia święta, srebrne łańcuszki z wisiorkami czy różańce to ciągle popularne prezenty komunijne.

Różaniec to istotny symbol wiary, które wspiera wierzącego  w modlitwie. Wśród szerokiej oferty różańców można wybrać takie, które cechują się pięknymi kolorami oraz oryginalnym wykończeniem.

Dla dziecka w wieku komunijnym należy wybrać taki, który sprawi mu ogromną radość oraz podkreśli unikalność tej ważnej uroczystości. Idealny z pewnością okaże  się różaniec perlisty, różowy, niebieski, bądź klasyczny.

Doskonale prezentują się różance, których koraliki przypominają serca, o wydłużone perełki lub kostki.