Pamiątka chrztu od chrzestnej – foto pamiątki

Chrzest święty to szczególne wydarzenie w życiu każdego katolika, symbolizujący wstąpienie do Kościoła.

Sęk w tym, że go zazwyczaj nie pamiętamy – tradycyjnie odbywa się, kiedy dziecko ma kilka miesięcy (są wyjątki, ale taka jest polska tradycja i tak się to zwykle odbywa). Pamiątka chrztu od chrzestnej, czyli osoby, którą rodzice darzą wielkim zaufaniem, może mieć więc formę zdjęcia. Dziecko, za kilka lat, będzie mogło zobaczyć, jak to wszystko wyglądało. 

Taką pamiątkę chrzestna może wręczyć rodzicom już po uroczystości, jako dodatek do prezentu – przecież przed chrzcinami nie będzie miała zdjęć ze chrztu! Jaką formę mogą przyjąć foto pamiątki ze chrztu? 

Album ze zdjęciami

Album ze zdjęciami to klasyczna, ale bardzo praktyczna, forma przechowywania wspomnień. Można zamówić tzw. foto książkę – już wydrukowaną ze zdjęciami. Inną opcją jest wywołanie zdjęć tradycyjnie i umieszczenie ich w ozdobnym albumie. 

Ramka bądź magnes

W ramce na zdjęcie zmieści się tylko jedna fotografia i trzeba na nią mieć miejsce – ale to też dobry pomysł, by postawić w dziecięcym pokoiku. Magnes można mieć na lodówce i codziennie przypominać sobie ten wyjątkowy dzień. 

Pudełko wspomnień

Pudełko wspomnień to pamiątka, która zyskuje na popularności. Na jego klapie może być dedykacja, a w środku zdjęcia. Rodzice będą mogli włożyć tam też inne pamiątki np. buciki, które dziecko miało na uroczystości chrztu świętego bądź smoczek – wtedy rzeczy te zostaną w jednym miejscu i dziecko, gdy już podrośnie, będzie mogło je zobaczyć.

Pamiątki Chrztu można znaleźć na AnkaBiżuteria.pl.