Wyciskarki do soków – jak korzystać?

Klasyczne wyciskarki do soków są urządzeniami prostymi, w których proces produkcji soku nie wymaga żadnych dodatkowych umiejętności. Warto jednak pamiętać o tym, że również i obsługa takiego prostego urządzenia, wymaga zastosowania kilku prostych zasad, o których często się nie pamięta.

Czyszczenie

Wyciskarka do soków powinna być przede wszystkim odpowiednio czyszczona. Niektóre z nich mają co prawda funkcję czyszczenia w biegu, jednak jest to funkcja z której powinno się korzystać od czasu do czasu. No chyba, że konieczne staje się szybkie wyciśnięcie soku o zupełnie innym smaku, niż w poprzedniej wersji. Czyszczenie powinno odbywać się przy rozebranym urządzeniu.

Popychacz

Wyciskarka do soku jest urządzeniem, które może (bądź też nie) wykorzystywać popychacz. Jest to prosty gadżet, który (w przypadku wyciskarek poziomych), pozwala na wciśnięcie owocu i przyspieszenie procesu wyciskania soku. Pod żadnym pozorem nie wolno zastępować popychacza czymkolwiek innym. Po pierwsze – można narazić się na poważne obrażenia a po drugie, nie jest to zalecane ze względów estetycznych i higienicznych.

Czas pracy

Maksymalny czas jednorazowej, ciągłej pracy to w przypadku wyciskarki około 30 minut. Po upływie tego czasu należy pozostawić urządzenie wyłączone, w celu ostygnięcia obudowy.