Wybieramy najlepszy krem do pielęgnacji twarzy

Cena cudów nie czyni

Nie zawsze jest tak, że im droższy kosmetyk kupimy, tym będzie on lepszy. Wysokie koszty nie zawsze idą w parze z jakością. Wybierając właściwe preparaty do pielęgnacji skóry twarzy należy kierować się troszkę innymi czynnikami.

Kilka porad przed zakupem

Jednym z najważniejszych kosmetyków, który odgrywa najważniejszą rolę w pielęgnacji jest krem do twarzy. Towarzyszy na co dzień każdej kobiecie, dlatego powinien być dobrany do danej cery. O czym należy pamiętać? Oto 5 najważniejszych zasad:

1. Nie kupuj kremu pod wpływem sloganów reklamowych – marketing nie poprawi wyglądu Twojej skóry.

2. Przyjrzyj się skórze twarzy i dokładnie sprecyzuj jej typ – czy jest sucha, mieszana, a może ze skłonnościami do przetłuszczania.

3. Czytaj etykiety w poszukiwaniu tylko i wyłącznie naturalnych składników i bezpiecznych konserwantów. Omijaj szerokim łukiem preparaty, które zawierają pochodnych ropy naftowej i parabenów. Ważne, żeby kosmetyk nie był testowany na zwierzętach.

4. Sprawdź jakie właściwości ma główny składnik kremu. Na przykład, osoby z zatkanymi porami nie powinny używać kremów z masłem kakaowym (może ono jeszcze bardziej je blokować). Lepiej wybrać produkty z eukaliptusem czy wyciągiem z cytrusów.

5. Dobry krem do twarzy nie musi kosztować kokosów. Czasem za kilkanaście złotych można kupić pełnowartościowy produkt dobrej jakości. Jeśli chcesz zainwestować w preparat droższy, lepszej marki, poproś ekspedientkę najpierw o próbkę.