Top 5 sposobów na zdrowe włosy

Lśniące, gęste włosy to najlepsza wizytówka. Jak zapewnić sobie bujną czuprynę i zadbać o jej dobrą kondycję? Okazuje się, że wystarczy stosować się do kilku zasad, żeby włosy były miękkie, błyszczące i dobrze się układały. Oto top 5 sposobów na piękne włosy:

1. Naturalna pielęgnacja

Jeśli włosy mają być zdrowe, należy dbać o nie na co dzień. Jedną z najważniejszych kwestii jest wybór kosmetyków. Te powinny być naturalne i pozbawione szkodliwych, drażniących substancji, które niszczą strukturę włosa. Najlepszą opcją są szampony bez SLS i odżywki bazujące na naturalnych składnikach.

2. Bez przesady ze stylizacją

Druga ważna zasada to ograniczenie nadmiernej stylizacji. Lakiery, pianki, lokówkę czy prostownicę lepiej zostawić na wielkie wyjścia, ponieważ bardzo niszczą włosy.

3. Laminowanie i maseczki

Inna ważna kwestia to odżywienie włosów. Protein dostarczy im laminowanie żelatyną lub odpowiednio dobrana odżywka. Dopiero dobrze odżywione włosy będzie można nawilżyć – w efekcie będą gęste, zdrowe i lśniące.

4. Olejowanie

Inny zabieg, który cieszy się sporą popularnością, to olejowanie – włosy należy pokryć olejem i zawinąć w folię lub ręcznik, a następnie umyć. Regularnie powtarzany zabieg nadaje włosom miękkość i sprawia, że są bardziej błyszczące i odżywione.

5. Bezpieczne czesanie

Żeby nie zniszczyć włosów, warto zadbać także o prawidłową technikę czesania. Włosów nie należy szczotkować, kiedy są mokre, a do ich rozczesywania powinno się używać szczotki z miękkim włosiem.