prezent

Praktyczne prezenty kuchenne do nowego domu

Parapetówka jest przyjęciem czy spotkaniem w gronie rodziny lub przyjaciół z okazji zamieszkania w nowym domu lub mieszkaniu. Zwykle goście przynoszą dla gospodarzy drobne prezenty, którymi często są kwiaty, drobny sprzęt RTV lub AGD albo inne wyposażenie domu, jak kwiaty, doniczki, zestawy szklanek czy pościeli.

Co wybrać w ramach niskobudżetowego prezentu?

Chcąc wybrać niedrogi upominek, warto sięgać po praktyczne gadżety, niezbędne w każdym domu. Zestaw kubków lub filiżanek, młynek do pieprzu i soli, elegancka deska do krojenia czy komplet stylowych miseczek to niemalże pewne propozycje, z których korzysta zdecydowana większość osób.

Na co stawiać, gdy można wydać więcej pieniędzy?

W przypadku posiadania większego budżetu na prezent, warto rozważyć zakup gadżetów elektronicznych lub wielofunkcyjnych urządzeń kuchennych. Blendery, kruszarki do lodu czy wyciskarki do owoców to z reguły sprzęt, którego nie kupuje się w pierwszej kolejności, a są bardzo przydatne, ponieważ usprawniają pracę w kuchni i umożliwiają przygotowanie wielu ciekawych dań, napojów oraz deserów.

Kupować w ciemno czy raczej konsultować?

Kwestia tego, czy stawiać na prezent w formie niespodzianki, czy jednak po prostu zapytać wprost gospodarzy, co by chcieli dostać pozostaje dylematem wielu osób. Niekiedy nie chcąc wprawiać drugiej osoby w zakłopotanie goście wolą nie deklarować przyniesienia prezentu i niemalże wymuszania obdarowywanych do wskazania potencjalnych zakupów. Z drugiej strony jednak, zadanie takiego pytania daje gospodarzom szansę na wskazanie propozycji, które na pewno będą mile widziane. Znajdź bogaty wybór młynków do soli i pieprzu na stronie Bokono: https://bokono.pl/pl/c/Mlynki-do-soli-i-pieprzu/92