Popularne obrazy religijne na prezent

Religia jest niezwykle ważna dla wielu ludzi. Nie może zatem dziwić popularność obrazów religijnych. Takie obrazy znaleźć można nie tylko w Kościele. Także wielu katolików takie obrazy posiada w swoich domach.

Popularne obrazy święte


Obrazy religijne bardzo często kupowane są w ramach prezentu np. z okazji Pierwszej Komunii Świętej lub z okazji bierzmowania. Trzeba jednak wiedzieć, że obraz religijny może być także dobrym pomysłem na prezent z innych okazji, np. urodzin. Oczywiście osoba obdarowana musi być osobą wierzącą. Wśród obrazów religijnych do tych najpopularniejszych zaliczyć można te przedstawiające różne motywy ze Starego oraz Nowego Testamentu. Katolicy bardzo często decydują się na zakup obrazów przedstawiających Matkę Bożą lub Maryję z Jezusem. Bardzo popularne są także obrazy przedstawiające papieża Jana Pawła II. Każdy obraz religijny dla katolika z pewnością jest wręcz obowiązkowy w jego domu.

Często kupowane są w ramach prezentu np. z okazji Pierwszej Komunii Świętej lub z okazji bierzmowania. Trzeba jednak wiedzieć, że obraz religijny może być także dobrym pomysłem na prezent z innych okazji, np. urodzin. Oczywiście osoba obdarowana musi być osobą wierzącą. Wśród obrazów religijnych do tych najpopularniejszych zaliczyć można te przedstawiające różne motywy ze Starego oraz Nowego Testamentu. Katolicy bardzo często decydują się na zakup obrazów przedstawiających Matkę Bożą lub Maryję z Jezusem. Bardzo popularne są także obrazy przedstawiające papieża Jana Pawła II. Każdy obraz religijny dla katolika z pewnością jest wręcz obowiązkowy w jego domu.

Obrazy religijne w Kościołach


Obrazy święte obecne są oczywiście najczęściej w Kościołach. Bardzo często występującym obrazem w Kościołach jest obraz Jezusa Miłosiernego. W każdym Kościele znajdują się także obrazy, które odwołują się do Drogi Krzyżowej. Można wręcz powiedzieć, że trudno jest sobie wyobrazić jakikolwiek Kościół bez obrazów przedstawiających motywy Drogi Krzyżowej. Oprócz tego w Kościołach spotkać można obrazy nawiązujące do życia świętych oraz błogosławionych.