Obrazy święte dla każdego katolika

Wiara to nie tylko systematyczne uczestnictwo w liturgii. Istotny jest również czas spędzany w samotności. Poświęcany kontemplacji Trójcy Świętej i modlitwie. Najlepiej zadbać o urządzenie w domu specjalnego kącika modlitewnego. Prócz tego dobrze w każdym pomieszczeniu zawiesić przynajmniej jeden obraz sakralny, tak aby mieć poczucie stałego wstawiennictwa Chrystusa, Maryi oraz Świętych. Warto wiedzieć, w które wizerunki powinno się zaopatrzyć w pierwszej kolejności.

Obrazy święte z Panem Jezusem

Ofiara Chrystusa nadaje sens religii katolickiej. Dlatego Jego podobizna musi zajmować w mieszkaniu miejsce najważniejsze. Może stanowić centralny punkt domowej kapliczki do codziennego odmawiania pacierzy. Szczególne znaczenie mają obrazy święte, które przedstawiają Chrystusa Króla oraz Jezusa Miłosiernego.

Podkreślają one wyjątkowość Mesjasza, Jego wszechmoc, dobroć i łaskawość. Popularny jest także malunek sakralny Serce Pana Jezusa. Uzmysławia on jak wielką miłością darzy Chrystus wszystkich ludzi.

Obrazy święte z Matką Boską

Z Maryją Polacy odczuwają od pokoleń szczególnie głęboką więź. Jej wizerunku również nie może zabraknąć w domu żadnego katolika. Najpopularniejszymi obrazami świętymi są oczywiście te, które przedstawiają Matkę Boską Częstochowską. Każdy z nich prezentuje się majestatycznie.

Niezależnie od wielkości czy zdobienia ramy. Przypomina, że w momentach trudnych człowiek może uciec się pod obronę Bożej Rodzicielki. Odwzorowuje cudowny obraz https://www.meritohurt.pl/obrazy-swiete.html, który znajduje się na Jasnej Górze. Stanowi z nim swego rodzaju transcendentny pomost. Uzmysławia, że można wymodlić cud, jeżeli tylko całkowicie zaufa się Maryi.

Święci na obrazach

W domu każdego polskiego katolika powinien znajdować się także wizerunek Świętego Jana Pawła II. Za jego wstawiennictwem dokonało się już gros cudów na całym świecie. Warto więc oddać się pod opiekę Papieża Polaka. Dobrze także poznać swojego patrona, jego historię, okoliczności, które sprawiły, że został kanonizowany. Każdy powinien zawiesić na ścianie święty obraz z odpowiadającym mu Świętym.