Jak twórczo wykorzystać papier ozdobny?

Nie trzeba ukrywać, że współcześnie nadal wielu osobom hasło „papier zdobniczy” kojarzy się wyłącznie z opakowywaniem prezentów, podarków oraz innych upominków. Naturalnie jest to prawdą, a sklepy papiernicze dysponują szeroką ofertą w tym zakresie – rolki, arkusze, jedno- i wielokolorowe, a nawet ozdabiane konkretnymi wzorami. Aczkolwiek to nie wszystko.

Skoro papierem ozdobnym można więcej niż tylko opakowywać upominki, czym właściwie jest to „więcej”? Papier ozdobny można wykorzystać naprawdę do wielu niezwykłych celów. Ułatwia stworzenie oryginalnych i niespotykanych zaproszeń ślubnych, kartek okolicznościowych, a dodatkowo idealnie sprawdza się przy twórczości własnej w obrębie tematyki passe-partourt czy scrapbookingu.

Tematyka scrapbookingu w polskim społeczeństwie nadal jest bardzo mało znana i rozpoznawana, choć na przełomie ostatnich lat z pewnością coraz więcej osób wie o jej istnieniu. Żeby jednak odpowiednio się do niej zabrać, w pierwszej kolejności należałoby uświadomić sobie, czym dokładnie jest scrapbooking. Mimo że brzmi dość tajemniczo lub egzotycznie, w praktyce jest to przyjemna sztuka dekorowania oraz ozdabiania albumów ze zdjęciami i pamiątkami. Chociaż obecnie metodą scrapbookingu można tworzyć dowolne rzeczy, w tym również wymienione powyżej zaproszenia czy kartki. Fakt jest taki, iż w procesie tworzenia ogranicza nas wyłącznie nasza wyobraźnia. Naturalnie poza papierem ozdobnym, który niejako jest fundamentem całego przedsięwzięcia, przyda się też cała masa innych, nie mniej ciekawych szpargałów – wstążeczki, cekiny, guziczki, markery.

Brzmi ciekawie? Jeśli tak, naprawdę warto spróbować, nawet dla samej przyjemności i radości z tworzenia. Natomiast udając się do sklepu papierniczego po papier ozdobny, możemy przy okazji zamienić kilka słów z personelem. Przy odrobinie szczęście uda się usłyszeć ważne porady w tym temacie.