sukienki

Jak dobrać sukienkę do figury?

Zanim zaczniemy przebierać w sukienkach, pierw musimy określić typ naszej sylwetki. Następnie przy pomocy odpowiedniego fasonu zwracamy uwagę na nasze walory. Najczęściej mówi się, że idealnym typem figury jest klepsydra. Charakteryzuje uwydatnionym biustem i biodrami oraz wcięciem w talii. Możemy je spotkać zarówno w rozmiarze 36, jak i 46. Główną rolę odgrywają szerokie biodra czy ramiona wraz ze wcięciem w talii. Właśnie w takich przypadkach warto te elementy podkreślać sukienką.

Jak dobrać sukienkę do figury gruszki?

W tej figurze ramiona są nieco węższe natomiast biodra szersze. Główny ciężar zostaje przesunięty w dolne partie ciała. W takim wypadku warto ją „odciążyć” wybierając takie sukienki, w których na górze dzieje się akcja, wówczas wzrok ludzi będzie się skupiał na ramionach. Dobrym pomysłem będą hiszpańskie opadające rękawy bądź dekolt w kształcie łódki. Natomiast profesjonalni styliści odradzają wybór sukienki z luźniejszym dołem.

Jak dobrać sukienkę do figury jabłka?

Zazwyczaj za określeniem „jabłko” kryje się kobieta  o okrągłym brzuszku i niekiedy dużym biuście. Cechuje się brakiem wcięcia w talii. Z tego powodu wybiera się sukienki powodujące złudzenie optyczne ukazujące wcięcie w talii. Dzięki temu można zyskać dobre proporcje. Jabłka mają często piękne nogi, dlatego warto je wyeksponować. Przy figurze jabłka polecane są sukienki w stylu empire, czyli odcinane pod biustem. Wtedy podkreśla się najwęższą rzeczy, czyli oczywiście żebra.

Więcej na temat tego jak dobrać sukienki do swojej figury znajdziesz tutaj.