tanie kurtki zimowe damskie

Damskie kurtki zimowe

Chyba nikt nie lubi marznąć w zimie. Żeby tego uniknąć, ważny jest wybór odpowiedniej kurtki. W sklepach jest tak duży wybór, że można się zagubić. Wobec tego, jaka kurtka zimowa damska będzie najlepsza?

Kurtka parka – co to takiego?

tanie kurtki zimowe damskie

Od kilku sezonów bardzo mode są kurtki parki. Charakteryzują się tym, że mają krótszy przód niż tył, ale występują w różnych długościach. Najczęściej są wypełnione syntetycznym puchem i posiadają kaptur obszyty futerkiem. Dodatkowo w parce są dość obszerne kieszenie. Dzięki temu, że w talii jest przewiązywana troczkiem, można podkreślić figurę. Początkowo parki można było kupić w kolorach oliwkowym, granatowym i czarnym, ale teraz, bez trudu, znajdą się różowe czy niebieskie.

Jak dobrać kurtkę na zimę?

Czasami kurtki zimowe damskie trudno jest dopasować do każdej stylizacji, dlatego dobrze jest mieć przynajmniej dwie, jedną na co dzień, a drugą elegancką. Podobnie jest z parką. Mimo że pasuje prawie do wszystkiego, trudno jest sobie wyobrazić ją w zestawieniu z koktajlową sukienką.

Każda kurtka zimowa, czy to parka, puchowa, czy płaszczyk, powinna być dopasowana do wzrostu i figury każdej kobiety. Wysokie dziewczyny mogą sobie pozwolić na kurtki sięgające kolan, z kieszeniami, natomiast panie niskiego wzrostu lepiej będą wyglądały w fasonach sięgających bioder. Powinny też zrezygnować z licznych ozdób, pasków czy naszywek, ponieważ mogłyby wizualnie zakłócić proporcje sylwetki. Zimą nie trzeba rezygnować z modnego wyglądu. Dzięki temu, że damskie kurtki zimowe występują w wielu różnych stylach, bardzo łatwo będzie znaleźć pasującą do każdej kobiety.