laptopy poleasingowe

Czy warto inwestować w laptopy poleasingowe?

Używane laptopy zyskują na coraz większej popularności. Główną przyczyną tego stanu rzeczy jest ich niewielki koszt. Podpowiadamy, dlaczego warto inwestować w laptopy poleasingowe.

Wysoka jakość za niską cenę

Na początek warto zaznaczyć, że laptopy poleasingowe to sprzęty, które były użytkowane przez pracowników różnego rodzaju przedsiębiorstw. Zazwyczaj są używane przez nie dłużej niż 3 lata, co sprawia, że są to nowoczesne urządzenia o wysokich parametrach technicznych. Ponadto laptopy outlet cechują się dobrą żywotnością baterii ponieważ były wykorzystywane bez dłuższych przez przez wiele godzin dziennie. Tego typu urządzenia mogą być w bardzo dobrym stanie technicznym, a przy tym będą kosztować nawet 70-80% mniej niż swoje nieużywane odpowiedniki dostępne w sklepach.

Używane laptopy – na co zwracać uwagę przy ich zakupie?

Wybierając najtańsze laptopy poleasingowe należy zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów, najważniejsze z nich to:

  • wytrzymałość – z reguły laptopy biznesowe były przystosowane do ciągłej pracy w ciężkich warunkach. Dlatego powinny cechować się trwałością i wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne.
  • stan techniczny – używane laptopy to nieco większe ryzyko ich wadliwości. Z tego powodu przy ich zakupie należy poprosić o dokumenty potwierdzające historie ich serwisowania. Takie podejście pozwala na uniknięcie zakupu wadliwego sprzętu. Ponadto laptopy poleasingowe mogą posiadać gwarancje.
  • wiek sprzętu – zazwyczaj omawiany rodzaj sprzętu wykorzystuje najnowsze dostępne technologie. Pomimo tego warto zwrócić uwagę na takie aspekty jak wydajność i prędkość pracy laptopa.