Bujaczek leżaczek – prezent dla mamy i dziecka

Leżaczek bujaczek dla dziecka jest w stanie znacznie ułatwić opiekę nad nim jego rodzicom. Przed zdecydowaniem się jednak na kupno, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.

Bezpieczeństwo

Najważniejsze przy wyborze bujaczka niemowlęcego jest sprawdzenie, czy jest on na pewno bezpieczny dla dziecka. Musi posiadać trwałe szelki, aby dziecko nie mogło z niego wypaść, a ponadto być stworzonym z naturalnych materiałów. Dziecko jest bardziej podatne na wszelkiego rodzaju podrażnienia i dlatego też bliski kontakt z zabawkami wytworzonymi z materiałów sztucznych może wywołać u niego reakcje alergiczne, takie jak wysypka, duszności. Mogą one również podrażniać skórę małego dziecka, przez co mogą wytworzyć się nawet rany na jego ciele.

Dodatkowe funkcje

Dobrze jest, kiedy bujaczek leżaczek poza funkcją podstawową posiada również możliwość automatycznego kołysania dziecka. W ten sposób dziecko będzie spokojniejsze i będzie mu łatwiej zasnąć. Ponadto w takiej sytuacji rodzice nie muszą bujać dziecka samodzielnie, ponieważ automatycznie robi to za nich bujaczek. Atrakcyjny może również okazać się pałąk z zabawkami zawieszonymi nad głową dziecka. Wtedy z pewnością dziecko będzie się dobrze bawić i skupi na tym swoją uwagę na dłuższy czas.